Музейно-освітній проєкт

Довідка

Проєкт “Музей і школа: працюємо разом” започаткований в 2008 році заступником директора з навчально-виховної роботи Кузьміною Оксаною Василівною спільно з Житомирським обласним краєзнавчим музеєм, який продовжується і донині. 


Переглянути та ознайомитись із заходами проекту:


2020-2021 навчальний рік

Уроки історії: Жан Батист Кольбер

Ціна успіху?

Поряд із традиційними формами навчання у Житомирській ЗОШ І-ІІІ ступенів №35 практикуються музейні заняття в рамках освітнього проєкту «Школа і музей: працюємо разом» на базі Житомирського краєзнавчого музею. Спільний артпроєкт існує вже 12 років.

Цьогоріч у залі французького живопису 17 століття музею підведено підсумки артверсії «Мистецтво портрету».

Шлях від ідеї до створення відеоартпроєкту «Уроки історії. Тема роздумів Жан Батист Кольбер» був тривалим у часі – 4 роки. 

Змінювався склад учасників та прийоми роботи над проєктом, спрямовані на формування самоосвітньої компетентності учнів. Усе починалося у 2018 році з робочої назви «Успішний Кольбер». Цікавили відповіді на питання: хто такий Кольбер, як портрет французького високопосадовця потрапив у Житомирську картинну галерею.

Першими розпочали історичну розвідку з вивчення літературних джерел та додаткових навчальних матеріалів, розміщених на електронних ресурсах, Петренко Назар (випускник 2019 року) та Єгоров Микита (випускник 2021 року). На уроках історії, художньої культури вони знайомили своїх однокласників з історією, наукою та культурою 17 століття. Шукали зв’язок з цінностями й досягненнями науки й культури сучасності, що є надзвичайно важливим для формування громадянської свідомості та національної ідентичності школярів. Неупереджений погляд на історичну постать давав французький фільм «Король, білка, вуж» та твори тогочасної письменниці мадам Севіньє.

Співробітниками музею проводилися індивідуальні консультації для учнів із метою надання допомоги школярам. У результаті пошуків виявилося, що так мало з того, що відбувалося у величному 17 столітті, було записано. Відомості про міністра фінансів часів Людовіка XIV Кольбера та його оточення збереглися фрагментарно.

Історичний і мистецький складники освітнього простору відеоартпроєкту, стали тим сприятливим середовищем, яке налаштувало на продуктивне міждисциплінарне спілкування. Об’єднання та інтеграція всіх учасників процесу створення культурницького продукту (учнів закладу, студента-практиканта фізико-математичного факультету ЖДУ імені Івана Франка, випускника школи 2018 року Войнаша Дениса, учителя інформатики Журахівської О.М., учителя зарубіжної літератури Войнаш Л.М.) дали можливість виявити творчі здібності та ціннісні орієнтації, актуалізувати знання та набутий досвід, оскільки складниками проєкту були творчі, пошукові завдання, групова взаємодія.

Пріоритетним освітнім завданням закладу у 2020/2021 навчальному році стало формування у здобувачів освіти уміння вчитися з використанням ІТ, а в учителів – уміння забезпечувати цей процес (у зв’язку із світовим викликом щодо епідеміологічної ситуації, що є в Україні). 

Роботу над відеопроєктом «Жан Батист Кольбер: уроки історії та тема для роздумів» завершено. Автор остаточної електронної версії – студент фізико-математичного факультету ЖДУ імені Івана Франка, випускник Житомирської ЗОШ І – ІІІ ступенів №35 Войнаш Денис. Це – маніфест сучасникам з 17 століття! Можливо, спроби потоваришувати та поєднати у дружбі та злагоді долі фінансистів Ніколя Фуке та Жан Батиста Кольбера змінили б хід історії? Хто знає, яка ціна успіху? 

Запрошуємо до перегляду!

 

Наказ по закладу від 28.05.2021 р. №79 “Про виконання плану освітнього проєкту “Музей і школа: працюємо разом” у ІІ семестрі 2020-2021 навчального року”

Балет “Лебедине озеро”

Максименківські читання

Проєкт “Родинний вогник різдвяних свят”


Проєкт “Думай як Леонардо да Вінчі”


Уроки творчості М.Максименка

 

Уроки творчості М. Максименка #gdignity #gdignityUkraine #16ДнівПротиНасильства #Музей_і_школа

Опубліковано Житомирська загальноосвітня школа #35 Пʼятниця, 4 грудня 2020 р.

2019-2020 навчальний рік

https://35.lic.zhitomir.ua/vystavka-mykoly-maksymenka/
https://35.lic.zhitomir.ua/vystavka-vydatnogo-zhyvopysczya-mykoly-maksymenka/
https://35.lic.zhitomir.ua/malyunky-vugillyam/
https://35.lic.zhitomir.ua/seminar-galileo-galilej-druzhba-v-imya-nauky/
https://35.lic.zhitomir.ua/majster-klas-gravitacziya-v-kartynah-d-p-shterenberga/
https://35.lic.zhitomir.ua/prezentacziya-zdobutkiv-osvitnogo-proektu-muzej-i-shkola-praczyuyemo-razom/

2018-2019 навчальний рік

День знань в краєзнавчому музеї


Традиційно в нашій школі 1 вересня 2018 року відбувається святкова лінійка до Дня знань. Але цього року  учні 5 та 7 класів також мали змогу відвідали з екскурсією Житомирський обласний краєзнавчий музей.

2018.09.01 - День знань у краєзнавчому музеї

Інтерактивно-музейне заняття “Археологічні таємниці Житомира”

6 вересня 2018 року для учнів 6 та 7 класів провели інтерактивно-музейне заняття “Археологічні таємниці Житомира”.

2018.09.06 - Заняття Археологічні таємниці Житомира (Подаруй box археологу)

Персональна виставка Байкара Муси

Протягом вересня 2018 року в холі школи були представлені роботи учня 8-го класу Байкара Муси.
25 вересня 2018 року під час перерви діти мали змогу поспілкуватися з автором робіт, задати запитання та поділитися враженнями від представлених робіт.

2018.09.25 - Виставка Байкара Муси

Літературний квест “Оноре де Бальзак”

12 жовтня 2018 року в Літературному музеї учні школи взяли участь у надзвичайно пізнавальному й цікавому квесті щодо біографії та творчості французького романіста та драматурга Оноре де Бальзака (1799-1850 рр.).

2018.11.12 - Квест Оноре де Бальзак

Юрій Дрогобич – український вчений і гуманіст епохи Відродження


Галілео Галілей – дружба в ім’я науки


2017-2018 навчальний рік

Персональна виставка картин Назара Шельмука

Із 30 січня до закінчення навчального року в холі школи проводилась виставка картин учня 9-го класу Шельмука Назара.

Відкривав виставку голова Національної спілки художників України в Житомирській області Василій Іванович Кондратюк.

Варто зазначити, що Назар Шельмук був учасником таких конкурсів:

  1. Обласний етап Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості присвячений Шевченківським дням (2016 рік) – Грамота «За творчу перспективу»
  2. Обласний етап Всеукраїнського огляд-конкурсу за програмою Українського фонду культури «Нові імена України» (2015 рік) – Номінація «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво»

Квести в музеї

Протягом тижня учні 5-11 класів брали участь в інтерактивному уроці «Бальзак і Житомирщина» в експозиції Житомирського обласного літературного музею.

Особливістю уроку став квест в музеї з пошуком відповідей на запитання та детального ознайомлення із біографією О. Бальзака.


Сучасні заклади освіти 2018

15-17  березня у Київському Палаці дітей та юнацтва за підтримки та участі Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України  пройшла Дев’ята міжнародна виставка «Сучасні заклади освіти» та Сьома міжнародна виставка освіти за кордоном «World Edu».

26 березня в прес-центрі відбулося нагородження переможців та учасників Дев’ятої міжнародної виставки  «Сучасні заклади освіти-2018» за участі заступника міського голови Вікторії Краснопір, начальника управління освіти та депутата Житомирської міської ради Наталії Леонченко.

Житомирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 була нагороджена дипломом  МОН України та  АПН України за презентацію досягнень і інноваційних пошуків  у реформуванні національної сфери освіти та науки.

Переглянути та завантажити:

  1. Буклет про проект

Арт-акція “Дай назву картині”

Проект полягав у тому, що за кожним класом була закріплена картина із персональної виставки Назара Шельмука і кожен учень мав змогу запропонувати власний варіант назви цієї картини.

28 березня 2018 року у холі школи були підведені підсумки проекту “Дай назву картині”.  У присутності автора проекту “Музей і школа: працюємо разом” Батьєвої Алли Леонідівни та автора картин Назара Шельмука учням були вручені іменні картки із зображенням картини, їх варіантом назви та особистим підписом автора картини.


Освітній арт-проект “Видатний житомирянин Давид Штеренберг: живописець і графік ХХ століття”

29 березня розпочинається освітній арт-проект “Видатний житомирянин Давид Штеренберг: живописець і графік ХХ століття”. Особливість даного проекту є те, що учні 6-10 класу перед відвідуванням музею розроблятимуть презентації, щодо біографії та творчості Д.Штеренберга.

Роботи учнів можна переглянути за даним  посиланням.


Уроки неспішного мистецтва

4 квітня Житомирська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №35 відвідала Житомирський обласний краєзнавчий музей.


Екскурсія пришкільного табору до Житомирського обласного літературного музею

https://35.lic.zhitomir.ua/ekskursiya-do-zhitomirskogo-oblasnogo-literaturnogo-muzeyu/